A kereskedelmi és IT-szegmens után, novembertől a hálózatok tervezéséért, fejlesztéséért és üzemeltetéséért felelős műszaki terület is átáll a gyorsabb és rugalmasabb reagálású agilis működésre a Magyar Telekomnál.
Az átalakulás során megszüntették a hierarchikusan felépülő igazgatóságokat, ágazatokat és osztályokat, helyettük tribe-okat, hub-okat, chapter-eket és squad-okat hoztak létre új vezetők kinevezésével.
A Transport Networks Tribe vezetője Szilágyi György lett. A terület feladata a megbízható, nagykapacitású országos IP és transzport hálózat biztosítása a már meglévő és a megépülő gigabites és 5G hálózatokhoz, szolgáltatásokhoz.
Szilágyi György a 1987-ben lépett be a Magyar Telekom jogelődjéhez. Projektvezetése alatt vezették be a cégnél a hangszolgáltatások központi elemének számító IP-alapú IMS-rendszert. A mobil és a vezetékes területek összeolvadását követően vezetőként a core hálózat fejlesztését és üzemeltetését kapta feladatul.
Területének jelentős szerepe volt a VoIP, a 4G, valamint a VoLTE és VoWiFi szolgáltatások bevezetésében, napjainkban pedig az 5G szolgáltatás elindításában. Kezdeményezésére a Deutsche Telekom Csoport nemzetközi adatbázis-fejlesztő kompetenciaközpontot hozott létre a Magyar Telekomnál, amely a DT Csoport több tagvállalatát is kiszolgálja.
A Mobile Access Tribe-ot Taszner István vezeti, a terület nyújtja a mobil hang- és adatszolgáltatást a szolgáltató ügyfelei számára. A tribe feladata a mobil hozzáférési hálózat tervezése, fejlesztése és üzemeltetése, új technológiák bevezetése, és az elavult technológiák kivezetése is.
Taszner István a Budapesti Műszaki Egyetemen szerzett doktorált és a Miskolci Egyetemen tanított 2001-ig, amikor belépett a Westel-hez. Átviteltechnikai tervezőként és később osztályvezetőként részt vett a 3G bevezetésében. Az évtized elejétől az Átviteltechnikai Fejlesztő Központ vezetője volt, és a korábbi vezetékes és mobil átviteltechnikai hálózatok konszolidációját, a 4G-t támogató felhordó hálózat fejlesztését és a 100Gbps DWDM rendszer bevezetését irányította.
Öt évvel később ismét a mobil csapathoz csatlakozott, és a stratégiai tervezesért felelős központot vezette, 2018-ban vette át a Vezeték nélküli Ágazat irányítását, ahol meghatározó szerepe volt az 5G szolgáltatás bevezetésében és fejlesztésében, illetve a mobilhálózat-korszerűsítési projekt elindításában.
Bóka László lett a Platform&Core Services Tribe vezetője. A terület feladata a megbízható, stabil hálózati platform biztosítása a Telekom hang- és adatszolgáltatásaihoz, valamint rugalmas, könnyen elérhető platformszolgáltatások nyújtása belső és külső ügyfeleink számára.
A távközlési szakmérnök, mérnök-közgazdász diplomával is rendelkező szakember 1995 óta dolgozik a Magyar Telekom és jogelődjeinél. Szakmai karrierje a vezetékes távközlési hálózatokhoz kapcsolódik, annak minden területén dolgozott a fejlesztéstől kezdve az üzemeltetésig különböző vezető pozíciókban.
Jelentős szerepe volt a szélessávú vezetékes internethálózat (ADSL) kiépítésében a 2000-es évek elején. Vezetésével indult az első hagyományos digitális telefonközpont modernizációs projekt, amely során az ország nyugati részében ún. SIP protokoll alapú technológiára álltak át. Nevéhez fűződik a Fixed Access Shared Service Center alapítása és működtetése a DT csoporton belül.
A Fixed Access Tribe vezetője Kovács Róbert lett. A terület célja gigabit-képes, modern vezetékes hozzáférési hálózat biztosítása az ország egész területén. Kovács Róbert 1992-ben lépett be a Magyar Telekom jogelődjéhez, és azóta is a vállalatnál dolgozik. Az általa vezetett szervezeti egység jelenlegi feladata az optikai hálózat fejlesztése és a kábelhálózat korszerűsítése. Korábban a műszaki szolgáltatások és a műszaki támogató szervezeteket vezette a Lakossági Szolgáltatások területen.
Orincsay Dániel, a Technology Steering HUB vezetője lett, feladata a műszaki terület technológiai és pénzügyi stratégiai tervezésének, illetve infrastrukturális transzformációjának támogatása a tribe-okkal szorosan együttműködve.
A szakember több mint húsz év távközlési és IT vezetői és szakmai gyakorlattal rendelkezik. Tíz évet töltött az Ericssonnál, majd 12 éve csatlakozott a Telenorhoz. Az elmúlt öt évben a Telenor Magyarország Network Sharing igazgatója volt. Olyan nagyszabású egyéb projekteket is vezetett, mint a Telenor Magyarország integrációja a PPF csoportba vagy a hálózati infrastruktúra új vállalatba történő átszervezése.
Nagy Péter vezeti a TU Service Management and Field Operations Tribe-ot, amelynek feladata a helyszíni üzemeltetés biztosítása az ország teljes területén, valamint a hálózati és szolgáltatási hibák megelőzése, elhárítása az ügyfelek számára.
A részleg vezetője húsz év szakmai tapasztalattal és tizenöt év vezetői tapasztalattal rendelkezik a szolgáltatásmenedzsment és -üzemeltetés területén. A diploma megszerzése után szakmai karrierjét az IBM Global Services Hungary-nél shift vezetőként kezdte, majd 7 évet töltött a magyarországi Lufthansa Systems-nél a Microsoft Infrastruktúra Management részleg vezetőjeként.
A Unisys Global Services Hungary-hez 2011-ben csatlakozott, ott különböző vezetői pozíciókat töltött be a globális üzemeltetés területén. Az elmúlt években az üzemeltetési központok globális igazgatója volt, és feladatai között szerepelt többek között az üzemeltetési központok digitális transzformációs stratégiájának meghatározása és végrehajtása globális szinten.
A Digital Platform Tribe feladata digitális platformok biztosítása a többi tribe számára. A terület vezetője Gareth Lewis lett, aki a Leeds Egyetemen szerezte mesterdiplomáját mesterséges intelligencia témakörben. A játékiparban és az űriparban tett kitérőket követően az agilis módszertan és műszaki architektúrák szaktanácsadójaként tevékenykedett, majd az UBS-nél folytatta pályafutását.
Az UBS-nél töltött 10 év alatt kezdetben a digitális és agilis transzformációt irányította, amely lehetővé tette a befektetési bank architektúrájának átalakítását és a middle és back office rendszerek jelentős konszolidációját. Ennek a projektnek a során került Lengyelországba 5 évvel ezelőtt. Idén a Lengyel UBS Befektetési Bank vezetőjeként vált meg az UBS-től.