Áprilistól lesz elérhető Kínán kívül is a Honor úttörőnek számító AI alapú mainpulált tartalmakat(Deepfake) felismerő technológiája.

A csúcskategóriás funkció a videó- és képtartalmak AI-alapú, valós idejű elemzését használva azonnali figyelmeztetést ad a potenciális deepfake tartalmak esetén.
A mesterséges intelligencia térhódítása nemcsak hihetetlen újításokat eredményezett, de olyan kihívásokat is előidézett, mint a kifinomult deepfake-ek elterjedése. Az Entrust Cybersecurity Institute szerint 2024-ben ötpercenként történik egy deepfake támadás.
Ezeket a manipulált képeket, hangfelvételeket és videókat egyre nehezebb felismerni. Bár a generatív mesterséges intelligenciát ismerők 84%-a úgy véli, hogy az ilyen tartalmakat címkézni kell, a proaktív észlelési intézkedések és az iparági együttműködés elengedhetetlenek a stabil védelemhez.
Az iparág vezető gyártói és a célirányos szervezetek, már dolgoznak a digitális tartalmak – köztük az AI által létrehozott eszközök – forrásának és előzményeinek igazolására szolgáló technikai szabványokon.
A Honor a berlini szakmai rendezvényen, az IFA 2024-en debütált saját fejlesztésű AI Deepfake felismerő technológiájával, amely elemzi az apró, az emberi szem számára gyakran láthatatlan következetlenségeket, beleértve a pixel-szintű szintetikus tökéletlenségeket, a képkockák közötti folytonosságot, valamint az arc, a hajviselet és az arcvonások következetességét. A manipulált tartalom észlelésekor azonnal figyelmeztetés jelenik meg, hogy megóvja a felhasználókat a deepfake potenciális veszélyétől.