Egyre többen kapnak ajándékba is okos eszközöket, többnyire már nyomtatott használati útmutató nélkül

Szakértői útmutatók az új okos eszközeinkhez
Szakértői útmutatók az új okos eszközeinkhez

A használati utasítást még print változatban is kevesen olvassák el, hát még ha online módon kell letölteni, az akár 40-50 oldalas verziókat.

A MediaMarkt szakértői az alábbi praktikus tanácsokkal szolgálnak a kevésbé gyakorlott felhasználóknak, hogy az ajándék ne ürömöt, hanem inkább örömöt jelentsen a felhasználóknak.

Okostelefonok átköltöztetése

A mobiltelefonokat már nemcsak hívásra vagy üzenetküldésre használjuk. A legújabb okostelefonokkal a világhálón fellelhető összes információt elérhetjük, ezen keresztül tarthatjuk a kapcsolatot ismerőseinkkel, fizetünk vele, szervezzük a programjainkat, de szórakozásra is jól használhatók.

Amikor új telefonba költözünk át, fontos, hogy az alábbi lépéseket kövessük:Mindig készítsünk biztonsági mentést a régi készülékről. Írjunk listát a legfontosabb applikációkról és szolgáltatásokról, hogy véletlenül se maradjon ki semmi, majd ellenőrizzük, hogy minden hozzáférésre, felhasználónévre, jelszóra emlékszünk-e, főleg, hogy hová mentettük az utóbbiakat!

Ismerjük meg minél részletesebben az új készülék menüjét és az abban lévő egyedi szolgáltatásokat, hogy kihozzuk belőle a maximumot. Végül, válasszunk egy felhőtárhelyet az adataink folyamatos biztonsági mentésére.

A használt okostelefon is érték! Semmiképp se dobjuk ki, és nem érdemes lomként tartani a fiók mélyén sem. Egyre több kereskedésben számítják be a használt készülékeket, amelyeket felújítva újra piacra dobnak. Jó tipp, hogy már garanciával is lehet jó minőségű használt mobilokat vásárolni.

Így hozzuk ki a legtöbbet az okosórából

A hagyományos órákkal ellentétben egy okosóra nemcsak az időt mutatja, hanem információkkal szolgál az egészségünkről és erőnlétünkről is. Miután üzeneteket és értesítéseket is megjelenít, felhasználóként figyeljünk arra, hogy az óra rezgésével mikor és milyen gyakran zavarhat bennünket.

Az okosórák egyik legnagyobb előnye az egészségügyi funkciók sokszínűségében rejlik. Érdemes megismerkedni a pulzusmérés, az EKG és az alváselemzés használatával! Ha éjszaka is viseljük az órát, mindenképp keressünk olyan beállítást, amivel az óra nem zavarja meg az álmunkat.

Mire figyeljünk az új laptopoknál és a tableteknél?

A laptop kezdeti beállítása során érdemes létrehozni egy felhasználói fiókot, vagy belépni a már meglévőbe. Ez azért is hasznos, mert a fiókhoz többnyire felhőtárhely is tartozik, így nem kell az eszköz memóriájára kell hagyatkoznunk: több adatot tárolhatunk, a rendszeres, automatikus mentéssel pedig azok biztonságáról is gondoskodhatunk.

Első hallásra komplikáltnak tűnhet, de fontos, hogy a laptop egyes alkatrészeinek (pl. videokártya, hangkártya) működését biztosító, meghajtók(driverek) legfrissebb verzióját telepítsük. A legtöbb kereskedésben ezeket eleve beállítják, vagy felkínálják a beállítás lehetőségét a vásárlóknak.

A tabletnél a kezdeti beállítások után érdemes letölteni a kedvenc alkalmazásainkat, legyen szó streaming szolgáltatókról, e-könyv olvasókról vagy akár a munkához, tanuláshoz szükséges appokról.

Ha rajzolásra vagy grafikai munkára használjuk a tabletet, érdemes beszerezni egy érintőceruzát is, ami megkönnyíti a precízebb munkát.

Mit tud a kávéfőző, ha automata?

A tartós használat érdekében érdemes figyelni a karbantartására. Már az első használat előtt állítsuk be a vízkeménységet a használati útmutató alapján, majd öblítsük át a gépet.

Rendszeresen tisztítsuk és alkalmazzuk a vízkőtelenítő funkciót a leírásnak megfelelően, hogy hosszú távon is jól működjön. Megfelelő karbantartással, odafigyeléssel jóval több, mint 10 évig is kitűnő szolgálatot tehetnek a felhasználónak.

Kiterjesztett garanciával pedig sokáig el lehet kerülni az esetleges gyártói hibából fakadó kellemetlenségeket. Kísérletezzünk különböző kávéfajtákkal és őrlési finomságokkal, amíg meg nem találjuk a számunkra legideálisabb ízeket.