A BÉT-en jegyzett Gloster IT-szolgáltató a Fülöp-szigeteken alapított leányvállalatot, amitől jelentős bérköltségelőnyt és nemzetközi növekedési lehetőséget vár.

A Fülöp-szigeteken jóval olcsóbb a szoftverfejlesztő
Forrás: pixabay.com

A leánycég fogja majd a társaság mérnöki és szoftverfejlesztői központját létrehozni, Cebu városában. Ennek kapacitását 2030-ra 50 főre kívánják növelni. A felhőtechnológiához értő helyi mérnökök és szoftverfejlesztők alkalmazása ugyanis 20-40%-os bérköltség megtakarítást jelenthet a nyugat-európai és magyarországi informatikus bérekhez képest, ami közvetlen kihatással lehet a Gloster EBITDA-mutatójára.

Egyetemi projekt AI-kutatásra

A vállalat stratégiai együttműködési megállapodást is kötött a University of San Carlos egyetemmel, ennek keretében a Gloster gyakornoki és oktatási programokat nyújt az az intézmény számára, és magyar fejlesztői csapattal közös kutatás-fejlesztési projekteket is indít a mesterséges intelligencia(AI) területén.

A cél olyan AI-alapú szoftvermegoldások közös fejlesztése, amelyek a későbbiekben licencelhető SaaS(Software as a Service)-termékekké válhatnak, rendszeres deviza alapú bevételi forrást nyújtva a Gloster számára.

Tavaly a Gloster már több pilot projekt során is együtt dolgozott a fülöp-szigeteki fejlesztőkkel. A cég pozitív tapasztalatokat szerzett az ottani szakemberek szoftverfejlesztési kompetenciái és az angol nyelvű kommunikációjuk felől. Így az új iroda várhatóan jól működik majd együtt a Gloster angliai, német és magyar csapataival.

A mostani lépés szorosan illeszkedik a Gloster 2023. novemberében bemutatott LEVEL UP stratégiájába, amely egyértelműen a külföldi piacok erősítésére és a hatékonyság növelésére épít.

Az új fülöp-szigeteki leányvállalat nemcsak bérköltségelőnyt jelent, hanem lehetőséget ad arra is, hogy a vállalat még nagyobb arányban exportáljon felhő- és szoftveralapú technológiai megoldásokat, és új nemzetközi piacokat is szerezzen.

Az IT-outsourcing piaca világszerte éves szinten 10-15%-os növekedést mutat, amely további bővülési lehetőséget jelent a társaság számára.

A Gloster dióhéjban

A társaság több mint 20 éves története során hardveres garázscégből szoftverfókuszú, nemzetközi területen is jelenlévő vállalattá fejlődött. A Gloster növekedési stratégiája révén tizenegy tranzakciót hajtott végre 2018 óta és terjesztette ki tevékenységét a rendszerintegráció, a felhő megoldások és nemzetközi szoftverfejlesztési szolgáltatások területére.

A cégcsoport jelenleg két üzletágban (szoftverfejlesztés és felhőalapú szolgáltatás) tevékenykedik, 2023-as auditált konszolidált beszámolója alapján árbevétele (magyar szabvány szerinti) 10,3 milliárd forint, magyar számviteli szabványok szerinti korrigált EBITDA-ja 976 millió forint, adózott eredménye 414 millió forint volt.