A mobilszolgáltató kiterjeszti robotika-oktatás kezdeményezését, az iskolák ingyenes robotkészletekre pályázhatnak.
A robotika számos olyan készséget és képességet fejleszt a diákokban, amit hasznosítani tudnak más tantárgyaknál is, a résztvevő pedagógusoknak pedig motiváló, hogy új eszközökkel képesek lekötni a gyerekek figyelmét.
A Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli a korábbi években kiegészítő tevékenységként kínálta az iskoláknak a robotika-oktatást, mégis az általa meghirdetett ProSuli robotika az elmúlt három évben az egyik legnagyobb szereplőjévé vált a hazai robotikaversenyeknek.
Az idén tavasszal megrendezett eseményen már az ország minden tájáról érkezve 46 csapat (92 diák és 40 kísérőtanár) mérte össze tudását.
Jöhet a ProSuli robotika 2.0
A folyó tanévben a ProSuli oktatási tevékenysége mellett kiemelt szerepet kap a robotikaoktatás. Az eddigi egyszeri éves versenykoncepciót egy komplett, egész tanévet átívelő, koordinált felkészülés és egy regionális, majd országos versenysorozat váltja fel.
A versenysorozat egy őszi-téli jelentkezési és felzárkózási időszakkal kezdődik, ahol a témában már jártas iskolák mellett új intézmények, csapatok jelentkezését is várják, és ebben az időszakban pályázhatnak az intézmények ingyenes robotkészletre is.
A felkészülést is ingyenesen elérhető oktató videósorozattal és konzultációs lehetőséggel támogatják a szervezők. Ezt követően egy tavaszi regionális selejtező és elődöntő sorozat veszi kezdetét. Az itt sikeresen szereplő csapatok vehetnek részt a jövő májusra tervezett ProSuli Robotika országos döntőn.
Ezen a döntőn a nyertes csapat ’az év legjobbja’ cím, és a vele járó jutalom mellett részt vehet a Robotex International nemzetközi robotikaversenyen.
Pályázat az ingyenes robotkészletekért
A ProSuli a felkészüléshez ingyenes robotkészletekkel is segíti azokat a köznevelési intézményeket, amelyek még nem rendelkeznek robotikakészlettel, függetlenül attól, hogy tagjai-e a ProSuli programnak, vagy sem.
Az eszközök mellett bármely csapat számára elérhető online alapozó tananyagot is biztosítanak a szervezők. A nyolc epizódból álló videós tananyag bemutatja a robotika alapjait, és segít megtenni az első lépéseket akár teljesen kezdő versenyzők számára is.
„A robotikaoktatás kulcsfontosságú szerepet játszik a jövő szakembereinek képzésében, de nemcsak informatikai szempontból: a projektalapú megközelítés révén a diákok valós problémákkal szembesülnek, melyekre csapatmunkában kell ötletelniük, és projektalapú szemlélettel kell megoldást találniuk; ezt kidolgozni, bemutatni és megélni az eredményeket. Ez a fajta gondolkodásmód és tapasztalat különösen értékes a gyerekek számára a tanulmányaik korszerű teljesítésében és hosszabb távon is, amikor kilépnek a munkaerőpiacra” – mondja Koren Balázs, a ProSuli szakmai vezetője.