Az iparág eddigi legkompaktabb, nagysűrűségű áramvédelmi rendszerét dobja piacra a Schneider Electric a mesterséges intelligencia (AI), az adatközpontok és a nagyméretű kritikus infrastruktúrák kiszolgálására.

Szünetmentes áramellátás

A Galaxy VXL a maga nemében az első valóban kompakt, szünetmentes tápegység (UPS) a piacon, amely nemcsak rendkívül hatékony, moduláris, skálázható és redundáns, hanem továbbfejlesztett kiberbiztonsági, szoftveres és egyéb biztonsági funkciókkal is rendelkezik.

Hatékony, helytakarékos megoldás

A háromfázisú UPS egyben nagyon helytakarékos is. A mindössze 1,2 négyzetméter területigényű, akár 1042 kW/m2 teljesítménysűrűségű tápegység a legnagyobb teljesítményt képes nyújtani az AI, a kolokációs és a hiperskála adatközpontok, a nagyméretű kritikus infrastruktúrák, valamint a kereskedelmi épületek és ipari létesítmények elektromos rendszerei számára.

Az átlagosnál kevesebb mint fele akkora alapterületű egység, skálázható, moduláris felépítése akár N+1 szintű redundanciát is lehetővé tesz, ami a rendszer rendelkezésre állási szintjét a tízszeresére növeli.

A moduláris felépítésének köszönhetően az ebbe a megoldásba befektetők azáltal is csökkenthetik a beruházási költségeiket (CapEx), hogy az aktuális igényük szerint vásárolhatnak tápegységeket, élvezve az optimalizált energiahatékonyságot, majd szükség szerint további teljesítmény modulokat adhatnak hozzá.

A Galaxy VXL a legnagyobb energiaigényű infrastrukturális rendszereknél oly módon maximalizálja az üzemidőt és a rendelkezésre állást, hogy egy keretben akár 1,25 MW, négy párhuzamosan futó egységgel pedig akár 5 MW terhelés kiszolgálására is képes. Mindeközben növeli az üzemeltetési és az energiahatékonyságot is, így segít minimalizálni az ügyfelek teljes tulajdonlási költségét (TCO).

Szabadalmaztatott technológiái révén a Galaxy VXL a leghatékonyabbnak számító eConversion üzemmódban akár 99 százalékos, a kettős konverziós üzemmódban pedig 97,5 százalékos hatásfokkal működik. Az energiacsökkentés mellett Class – 1 áramvédelmet is ad, miközben két faktorral csökkenti az UPS-ekhez kapcsolódó széndioxid-kibocsátást.

Az új UPS kompatibilis a lítium-ionos és a zárt rendszerű ólomsav akkumulátorokkal (VRLA) is. A Live Swap funkciójával pedig nagyobb megbízhatóságot és megnövelt rendelkezésre állást, továbbá könnyebb szervizelhetőséget tesz lehetővé. Ezáltal rendkívül rugalmas és kiszámítható üzemidőt kínál az adatközpontoknak, az IT és az egyéb, kritikus infrastruktúráknak.

Távfelügyelet és továbbfejlesztett biztonság

Mindezt kiegészíti a Schneider Electric EcoStruxure IT-szoftverén keresztül bárhol elérhető távfelügyelet és a továbbfejlesztett biztonsági és Ethernet-kapcsolatok, amelyek a legújabb iparági biztonsági szabványok szerint tanúsítottak, teljesen biztonságos és összekapcsolt távmenedzsmentet biztosítva.

„Mivel a nagyméretű infrastrukturális rendszerektől való függőség napjainkban példátlan ütemben növekszik, létfontosságú, hogy az ügyfelek hozzáférhessenek a leginkább fenntartható, ellenálló és hatékony technológiákhoz, amelyekkel megvédhetik kritikus rendszereiket, miközben csökkentik az energiafogyasztást és a környezeti terhelést” – mondja ki Benyovszky–Aszódi Katalin, a Schneider Electric Secure Power üzletágának hazai vezetője.

A vevői igények kielégítésére a Schneider Electric már számos üzemében hajtott végre kapacitásnövelést. A most bejelentett új termékből jövőre több mint 9 ezer darabot tervez gyártani.

A Galaxy VXL UPS a cég barcelonai gyárában is elérhető lesz, ahol azok a Schneider Electric előregyártott, moduláris, nagy számítási terhelésű adatközpont-megoldásainak a gerincét alkotják majd.

Szünetmentes áramellátás

Cikkünk a Schneider Electric támogatásával készült.