A munkaerőkölcsönzés előretörésére számít jövőre az itthon piacvezető és a régió hét országában jelenlévő Prohuman.

A vállalat célja, hogy a magyar piac után régiós szinten is első számú szereplővé váljon. Ennek érdekében idén felvásárolta a szerb CityScope csoport. A szlovén piacon pedig tovább erősítette jelenlétét, az ottani leányvállalat is felvette a Prohuman nevet.

„Romániában és Szlovéniában már bekerültünk az öt legnagyobb HR szolgáltató közé, aktív szereplők vagyunk Németországban, Ausztriában, míg a Szerbiában nagyot léptünk előre idén a CityScope csoport megvásárlásával, akik azóta a diákmunka-szolgáltatással is megjelentek” – mondja Juhász Csongor, a Prohuman ügyvezetője.

Terjedőben, de még sok a tévhit a munkaerő-kölcsönzés körül

A piaci trendekről idén az Ipsos végzett kutatást, a Prohuman megbízásából. A felmérés rámutatott, hogy egyre több vállalat alkalmaz kölcsönzött dolgozókat, még mindig számos tévhit kering körülötte.

„A kutatásban számos tévhit is a felszínre került. Az egyik ilyen a bérek kérdése. Fontos látni, hogy azonos munkakörben minden dolgozónak azonos bér jár, függetlenül attól, hogy milyen konstrukcióban foglalkoztatják, vagy hogy magyar munkavállalóról, esetleg vendégmunkásról van szó. Utóbbiak esetében a vállalatok és a munkaerő-kölcsönző cégek először magyar dolgozók alkalmazására törekszenek, de látni kell, vannak olyan területei az országnak, illetve vannak olyan hiányszakmák, ahol egyszerűen már nincs elegendő magyar munkaerő” – emeli ki az ügyvezető.

Hozzáteszi: egyre több, a HR-hez kötődő feladatot adnak át a vállalatok a HR szolgáltatóknak, a toborzás mellett a bérszámfejtést, a lakhatási, utazási, képzési vagy más adminisztrációs jellegű kötelezettségek teljesítését is.

A cégről

A Prohuman csoport komplex HR-szolgáltató vállalat, közel 20 éves múlttal a kelet-közép-európai régióban. A cégcsoport napi szinten mintegy 20 ezer embernek ad munkát, és több mint ezer vállalati ügyfele számára nyújt komplex HR-szolgáltatásokat. A csoport árbevétele 2022-ben meghaladta a 115 milliárd forintot.