Már harmadik alkalommal adták át az IVSZ és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH) közösen meghirdetett „40 év feletti női példaképek a digitális gazdaság területén” pályázat díjait.

Az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH) pályázatára olyan 40 év feletti nőket lehetett ajánlani, akik példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generációk és a karrierváltó nők számára, ezzel is elősegítve a női szakemberek növekvő jelenlétét a hazai digitális szektorban.
A pályázat célja továbbá, hogy rávilágítson azokra a sztereotípiákra, amelyekkel az infokommunikációs szektorban dolgozó nők mindennap találkoznak.
Hattagú szakmai zsűri választotta ki azokat a pályázókat, akik kiemelkedően sokat tettek a technológia, a digitalizáció, az informatika, az infokommunikáció, hírközlés és elektronikai szektor ismertségéért.
Ők az idei díjazottak
Kiemelkedő technológiai szaktudás kategória
Ludányi-Laufer Edit, Óbudai Egyetem, intézetigazgató, egyetemi docens, aki kutatóként és oktatóként a fuzzy rendszerek(intelligens irányítás) és a digitális technológiák társadalmi hatásaival foglalkozik.
Aktív szerepet vállal a digitalizáció elfogadottságának növelésében és az új technológiák társadalmi integrációjában. Az oktatás és a digitális írástudás fejlesztése terén is jelentős munkát végzett, különös hangsúlyt fektetve a hátrányos helyzetű csoportok és az idősebb generációk digitális készségeinek fejlesztésére.
A Nők az Oktatás, Kutatás, Informatika Területén (NOKIT) műhelyben végzett társadalmi munkájával arra törekszik, hogy minél több nő válassza a műszaki tudományokat, hogy azok ne csak férfiak kiváltságai legyenek.
Inspiráló vezető kategória
Rakó Ágnes, KPMG, partner, a tanácsadási üzletág társvezetője, aki a pénzügyi kockázatkezelés, adatelemzés és digitális transzformáció területén nyújt kiemelkedő teljesítményt.
Szakmai vezetőként elkötelezett az AI és digitális technológiák üzleti alkalmazásában. Aktívan támogatja a nők szerepvállalását a technológiai és pénzügyi szektorban, valamint részt vesz a fiatalok műszaki, természettudományos pályára irányításában. Ennek érdekében évek óta képviseli és támogatja a Lányok Napja programot.
Az év csapatjátékosa kategória
Fainné Lacsny Éva, Inter-Computer, ügyvezető titkár, VISZ: közgazdász, marketing- és sales-specialista, kiemelkedő közösségépítő és empatikus vezető. Több mint 16 éve a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetségének(VISZ) ügyvezető titkára, szerepe kulcsfontosságú a szervezet működésében és közösségének építésében.
Aktívan részt vesz az iparági érdekegyeztetési folyamatokban. A digitalizáció és az oktatás elkötelezett támogatója, programozótáborok szervezésével és mentorálással segíti a fiatalokat.
Célja, hogy a fiatalok körében növelje az informatika iránti érdeklődést. A tudásmegosztás és mentorálás iránti elkötelezettsége példaértékű, arra törekszik, hogy minél több tehetséges fiatal juthasson el a digitális gazdaságban való sikeres érvényesüléshez.
Inspiráló pályaváltó – IVSZ különdíj
Suplicz Ildikó, Integration Developer, Yettel Magyarország Zrt. : A díjazott 24 éve dolgozik a Yettelnél, ahol kezdetben alkalmazásszakértőként, majd közel 50 évesen, területet váltva integrációs fejlesztőként folytatta karrierjét.
Informatikusként és mérnök-közgazdászként végzett, majd kommunikáció szakos bölcsészként is továbbképezte magát. Új kihívásokat keresve és szakmai fejlődésre törekedve váltott szakterületet.
Kiemelkedő példája annak, hogy a technológiai pályán nők is sikeresek lehetnek, és hogy a folyamatos tanulás elengedhetetlen az IT világában. Részt vett a Lányok Napja programban, ahol fiatal lányokat inspirált az informatikai karrier iránt.
Felkészítés a jövőre – WiTH különdíj
Kajdy Adrienn, Budapesti Műszaki SZC Egressy Gábor Két Tanítási Nyelvű Technikum, mérnök informatikus, műszaki informatika tanár, akinek a szerepe kiemelkedő az informatika oktatásában és a diákok digitális készségeinek fejlesztésében. Pedagógusként a szakma hiteles képviselője, mentor és vezető.
Résztvett a World Skills és Euro Skills versenyek szervezésében, szakképzési tantervek kidolgozásában és az informatika érettségi követelmények kialakításában. Kiemelt figyelmet fordít a nők támogatására az IT területén, és példakép a fiatal informatikus lányok számára.
“Ahhoz, hogy Magyarország a digitális transzformáció nyertese lehessen, elengedhetetlen a megfelelő számú digitálisan képzett munkaerő. Az idei pályázat összes nevezőjének munkája hozzájárul ahhoz, hogy a jelenleginél jóval több nő érezzen késztetést arra, hogy az ICT-szektorban vagy más digitális területen vállaljon munkát” – emelte ki Tajthy Krisztina, az IVSZ főtitkára.
“A női munkavállalók eredményei jelentősen hozzájárulnak a vállalatuk, a technológia és az ICT-szektor, végső soron pedig a magyar gazdaság versenyképességéhez”” – tette hozzá Flakstad Emőke, a Women In Technology Hungary Egyesület elnöke.