Július 1-től Mesterséges Intelligencia és Adatelemzési Igazgatósággal bővül a Yettel, amelyet a bolgár Denitsa Gavrilova vezet.
A Yettel Magyarország a digitális megoldások még szélesebb skáláját kívánja elérhetővé tenni az ügyfelei számára. Ezt a célt a hálózatában felhalmozódó adatok szakszerű és előremutató elemzésével tervezi elérni.
Ezért a társaság úgy döntött, hogy a fent említett igazgatóságot hozza létre a kereskedelmi divízión belül. Az újonnan alakult szervezeti egység Nemanja Zilovic kereskedelmi vezérigazgató-helyettesnek riportol, és Denitsa Gavrilova vezetésével kezdi meg működését, aki igazgatóként, újonnan csatlakozott a Yettel csapatához.
Denitsa Gavrilova a bolgár Deloitte-tól érkezik. Korábban tanácsadóként már segítette a mobilszolgáltató munkáját, így a Yettel ismerős terep lesz a számára. A szakember több mint hét éves tapasztalattal rendelkezik az adattudományok területén.
Tíz évet töltött távközlési vállalatoknál is: dolgozott az osztrák A1-nél, különböző projektekben vett részt a brit O2-nél, a Vodafone-nál, az Orange-nél és más szolgáltatóknál világszerte.
Tanulmányai során doktori fokozatot szerzett viselkedési közgazdaságtanból és társadalomtudományokból, továbbá 12 éves oktatói tapasztalattal rendelkezik a statisztika, marketingstratégia és gráf-neurális hálózatok témájában.
Eddigi munkái során üzleti adatokkal foglalkozó és mérnöki csapatokat irányított. A távközlés mellett széleskörű tapasztalatokkal rendelkezik banki területen és az elektromosautó iparral kapcsolatban is.
Számos olyan projektben vett részt, amelyek fejlett gépi tanulási modellek fejlesztésére összpontosítottak, megkönnyítve az adatközpontú döntéseket. Lelkesen figyeli és kutatja a végfelhasználókat és azok viselkedését.