A mobil ipar legnagyobb szakmai eseményén a héten zajló MWC 2025-ön a megszokott hardver- és szoftverinnovációs dömping látható. A márkák igyekeznek minél figyelemfelkeltőbb újdonságokkal előrukkolni, íme néhány a nyitónapi bejelentésekből.

Samsung: mobil AI minden szinten
A koreai gyártó a legújabb AI-innovációit hozta el a konferenciára, köztük a Galaxy AI következő fejlesztéseit és a szoftverközpontú hálózatait. A friss fejlesztéseket a korábban bemutatott Galaxy S25 után az új Galaxy A sorozat is megkapja.
Megjelenik a vállalat első XR headsetjét, a Project Moohan, amely betekintést nyújt az AI-alapú kiterjesztett valóság jövőjébe. Megtekinthető továbbá a Galaxy S25 Edge, a valaha volt legvékonyabb Galaxy S szériás készülék. A látogatók azt is felfedezhetik, hogyan formálhatja át az AI az egészség és az otthoni élet jövőjét.

A márka külön kiállítótérben mutatja be, következő generációs AI-alapú hálózatait, köztük a virtuális rádiós hozzáférési hálózatot(vRAN), a legújabb 5G rádiókat, valaming a Samsung CognitiV Network Operations Suite (NOS) intelligens hálózatautomatizálási megoldását, ami kulcsszerepet játszhat a teljesítmény és a hálózat energiahatékonyságának intelligens növelésében.
A stand egyik leglátványosabb része a privát 5G hálózati zóna, üzleti felhasználóknak, amely a Hyundai-jal való együttműködés keretében egy végponttól végpontig tartó Reduced Capability (RedCap) kísérletet mutat be. A privát 5G megoldásokkal javítható az 5G IoT-eszközök akkumulátor-élettartama és energiahatékonysága.
Xiaomi: Human x Car x Home
A Xiaomi a „Human x Car x Home” okos ökoszisztéma továbbfejlesztett verziójával jelentkezik a rendezvényen, amely akadálymentes csatlakoztathatóságot és intelligens integrációt jelent.
A kínai gyártó az eseményen bemutatta az új Xiaomi 15 sorozatot és a Xiaomi Pad 7 családot az új Xiaomi HyperOS 2-vel, ami gyorsabb alkalmazásindítást, csökkentett energiafogyasztást és folyamatos működést biztosít még a legnagyobb igénybevételű helyzetekben is.
A beleintegrált HyperAI-ban írást támogató eszközök segítenek a szövegek finomításában vagy kiegészítésében. A valós idejű fordítás és beszédfelismerés pedig lebontja a nyelvi akadályokat, és nagy pontossággal rögzíti a beszélgetéseket.

A márka széles kínálatot hozott a barcelonai rendezvényre az AIoT eszközökből és a háztartási gépekből. Az EV piacon pedig 2 új elektromos járművel a Xiaomi SU7 Max és az új SU7 Ultra-val jelenik meg. Utóbbi tavaly októberben elnyerte a”világ leggyorsabb négyajtós autója” címet.
Honor: gigabefektetés az AI ökoszisztémába
A márka 10 milliárd dollárt fektet új vállalati stratégiájába, a Honor Alpha Planbe, amellyel a cég meghatározó, AI-eszköz ökoszisztémát üzemeltetővé válik.
A terv három lépésből áll: Az első lépés egy intelligens telefon kifejlesztése. A Honor a Google Clouddal és a Qualcommal közösen hozza létre az AI-eszközök új paradigmáját az AI asszisztensek korszakában.
Ennek szemléltetésére a világ első GUI-alapú(grafikus felhasználói felület) személyes mobil AI asszisztense azt demonstrálta, hogyan segíthet asztalfoglalást intézni egy harmadik fél szolgáltatásán keresztül, miközben figyelembe veszi a telefon naptárjában elmentett időpontokat és a valós idejű forgalmat.
Ezután megnyitja az iparági határokat, és közösen létrehozza az AI ökoszisztéma új paradigmáját a fizikai AI korszakában. Végül az AGI-korszakban megnyitja az emberi lehetőségek határait, és közösen létrehozza a civilizáció új paradigmáját.

A cég az AiMAGE, képalkotási technológiája átalakítja a mobilfotózást. Ez az iparág első olyan megoldása, amely támogatja az eszköz-felhő AI modelleket, és akár 50%-kal javítja a képek tisztaságát.
A márka bemutatta a világ első, minden ökoszisztémát magában foglaló fájlmegosztó technológiáját. Ennek segítségével a felhasználók ultragyors sebességet élvezhetnek, akár egy, akár több iOS és Android készülékre továbbítanak fájlokat.
A Honor vállalta, hogy a Magic7 Pro-val kezdve hét évig biztosítja az Android operációs rendszert és a biztonsági frissítéseket Európában.
Innovatív hardverek sorát mutatta be a TCL
A legfontosabb bejelentések között szerepel a TCL 60 sorozat bővítése és a TCL NXTPAPER 11 Plus táblagép, valamint fejlett 5G csatlakozási megoldások, a kiterjesztett valóság és a projektor technológia bemutatása.
A TCL 60 sorozatban hat új okostelefont mutatott be a márka, köztük a TCL 60 SE NXTPAPER 5G-t és a TCL 60 NXTPAPER-t. Ezek a modellek az innovatív NXTPAPER technológiával rendelkeznek, amely hardveres szintű kékfény-szűrés és tükröződésgátló képességekkel teszi őket ideálissá a képernyőik hosszan tartó, megerőltetés nélküli nézéséhez.
A TCL 60 SE NXTPAPER 5G a termelékenységet és a tartalomkészítést segítő AI-alapú funkciókkal rendelkezik. A TCL 60R 5G és a TCL 60 5G, valamint a TCL 60 SE és a TCL 605 nagy teljesítményű képességekkel és hosszú akkumulátor-üzemidővel támogatja a különböző felhasználói igényeket.

A TCL NXTPAPER 11 Plus-szal pedig a márka belépett az AI-integrált táblagépek piacára. A készülék támogatja a közvetlen kézírásos bevitelt bármely szövegmezőbe, például a keresőmezőkbe és a csevegőfelületekbe, kényelmes és hatékony alternatívát kínálva a tollal és a billentyűzettel felváltva történő bevitel helyett.
Ezek mellett a gép AI-alapú eszközökkel is fel van szerelve, amelyek segítik a kommunikációt és a tartalomkészítést.
A márka RayNeo részlege bemutatta a legújabb kiterjesztett valóság-technológiát használó RayNeo Air 3s AR szemüveget, ami a világ első, két szembenálló akusztikus kamra kialakításával tűnik ki.