Még komplexebbé fűzte eddigi kapcsolatát a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem (DUE). Az eddigi duális képzés kibővült a kutatás-fejlesztés és a villamosmérnöki alapképzés elindításával is.
A duális képzés lehetőségét tavaly hirdette meg a vállalat és az intézmény, a cég akkor még épülő dunavecsei okosgyárában megjelenő technológiákra építve.Az alapképzést elvégző hallgatók a Duna Smart Power Systemsben töltenék szakmai gyakorlatukat.
Most egy újabb megállapodás született a társaság és az egyetem között, amelynek értelmében a jövőben még szélesebb palettán működnek együtt.
A cég egyfelől a kijelölt gyakorlati tantárgyak, résztantárgyak oktatásával, közös labor- és mérési gyakorlatokban való részvétellel segíti, hogy a hallgatók megfelelő gyakorlati ismereteket szerezzenek.
Másfelől a kooperáció keretében a szakmai és pályaorientációs program közös megvalósítását is célként fogalmazták meg. A kezdeményezés arra is lehetőséget ad, hogy az intézmény és a vállalat közös kutatás-fejlesztési és innovációs (K+F+I) projektekkel is tervezzen.
Előkészületben az újabb alapképzés
Az együttműködés keretén belül az egyetem tovább szélesítheti a képzési palettáját is, és a Schneider Electric támogatásával bevezetheti a villamosmérnöki alapképzést. Ennek előkészítését az ehhez szükséges feltételek felmérésével már idén megkezdi az intézmény és a vállalat.
„Az együttműködésnek köszönhetően a Dunaújvárosi Egyetemen megkezdhetjük a Villamosmérnöki alapképzés előkészítését. A DUE számára kiemelten fontos a műszaki képzési terület, ezért is várjuk izgatottan a közös munkát, hogy egy új képzést kínálhassunk a jövőben a felvételizőknek” – mondta a bejelentés kapcsán András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektora.
„Nagy várakozással tekintünk az együttműködés elé. Idén májusban adtuk át Dunavecsén a legújabb okosgyárunkat, ami az ott alkalmazott fejlett technológiáknak köszönhetően kiváló lehetőséget kínál a hallgatók számára, hogy üzemi körülmények között szerezzenek gyakorlati tapasztalatokat a legmodernebb megoldások használatáról.
Abban is bízunk, hogy az általunk támogatott képzéseken és programokon részt vevő hallgatók közül sokan gondolják majd úgy, hogy érdemes lesz nálunk elindítani a karrierjüket” – tette hozzá Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.