Fájdalommentesen felhelyezhető, egybeépített folyamatos cukormonitorozó rendszert vezet be a 77 Elektronika Kft.
A magyar tulajdonú 77 Elektronika Kft. újgenerációs, folyamatos cukormonitorozó rendszert dob piacra, ami több ponton is innovatívabb, mint a két évvel ezelőtt bevezetett elődje.
Az egybeépített úgynevezett szenzor-távadó eszköz is magyar nyelven kommunikál, és a nap 24 órájában folyamatosan méri a szöveti cukorszintet.
Ötpercenként küldi el az értékeket a hozzá tartozó okoseszköz alkalmazásba, így mind a páciens mind az orvos számára azonnal nyomon követhető, hogy akár az étkezés, akár a testmozgás, vagy egyes gyógyszerek hogyan befolyásolják a beteg cukoranyagcseréjét.
A készülék testre szabható riasztási rendszerének köszönhetően pedig időben figyelmezteti a felhasználót a veszélyes értékekre.
Az ujjbegy-szúrásos vércukorszint-ellenőrzést is elsőként a 77 Elektronika Kft. tette széleskörűen elérhetővé a hazai cukorbetegek számára, a Dcont vércukormérő termékcsaláddal.
Újdonság a szenzor és távadó egy eszközben
A második generációs eszközt májustól vezeti be a cég, amely a fejlesztésbe bevonta a koreai i-SENS orvostechnikai céget is. (A témához kapcsolódó érdekesség, hogy az első non-invazív vércukorszintmérő technológiával is egy koreai cég kísérletezett, de abból végül nem lett konkrét termék.
A CareSens Air CGMS (continuous glucose monitoring system) az első generációs elődjéhez képest nem egy külön szenzorból és távadóból áll, hanem már integrált formában vásárolható meg.
Az előre összeszerelt rendszer használata is jóval egyszerűbb: a fájdalommentes felhelyezést követően csak egy gombnyomásra van szükség a rögzítéséhez.
A szenzor vékony és könnyű, ráadásul vízálló is, így akár fürdés vagy úszás közben is ugyanolyan hatékonysággal monitorozza a cukorértékeket.
A készülék és a hozzá kapcsolt applikáció magyar nyelven is működik. A 77 Elektronika ügyfélszolgálatot is ad hozzá, így a felhasználóknak nem kell külföldre utazniuk probléma esetén.
Az újfajta készülék valós idejű információt nyújt a cukorszint-változás sebességéről és irányáról, az ujjbegyes hagyományos vércukormérő viszont csak egy rövid „pillanatképet” ad a cukorszintről, így a szintváltozások tendenciái és mintái is sokkal nehezebben elemezhetők.
Akiknek szüksége van a folyamatos monitorozásra
A cukorbetegség ma még nem gyógyítható, de a vércukorszint kordában tartható, és a súlyos szövődmények is elkerülhetők. Ehhez a cukorgörbék állandó figyelemmel kísérése, az ingadozások kiszűrése, elkerülése szükséges.
Akkor is ajánlott a CGMS használata, ha a cukorbetegség diagnosztizálását követően szeretnék a megfelelő terápiát meghatározni és optimálisan beállítani, vagy változtatni az aktuális kezelésen.