Az eddigi profil, vagyis a felújított okostelefonok és táblagépek mellé két újabb termékkategóriát – okosórákat és laptopokat – vett fel a palettájára a Rejoy.hu.

Rejoy

A felújított mobileszközök garanciális eladására és vételére specializálódott, a magyar piacon két éve jelen lévő Rejoy.hu okostelefonokkal és táblagépekkel kezdte, mostantól pedig a laptopok és az okosórák is bekerültek a kínálatba.

A márkakínálat 75-80 százalékban a még felújítottan is a legkeresettebbek közé tartozó és ezért jövedelmezően értékesíthető Apple eszközökre fókuszál – hangzott el a társaság tájékoztatóján.

Az új kategóriák kapcsán felmerülhet a laptopokban népszerű Lenovo Thinkpad felvétele is a kínálatba, de Blaumann Bence ügyvezető igazgató kijelentette, hogy egyelőre maradnak az eddigieknél.

Az újabb márkákhoz is mély szaktudásra van szükség, ami most meghaladja a rendelkezésre álló kapacitásokat és az üzleti terv határait.

A piacteres modelltől a komplett szervizes koncepcióig

A társaság eredetileg piacteres modellben indult el, vagyis használt készülékek felvásárlója és értékesítőjeként. Akkoriban azonban sok volt a termékvisszaküldés, ezért döntöttek a saját szerviz felállítása mellett, ahol ma már 2100 négyzetméteren gyárszerű működésben megy a munka, ha kell hétvégén is.

Az igények alapján a szerviztevékenységet a romániai tulajdonosi hátterű vállalkozás Bukarestben működteti. A bővítési igény folyamatos.

Elhangzott, hogy a szerviz „alapanyagai” 70 százalékban végfelhasználóktól érkeznek, amelyek sokkal jobb minőségűek, mint a nagykereskedelmi forrásból, vagy a valamilyen céges flottából származóak.

Mi javítható az okosórákban, és mi a helyzet a billentyűzet lokalizációval?

A portfolió új elemeire, vagyis az Apple Watchokra és a MacBookokra is két év a garancia, mint amennyi a teljesen új készülékeknek is kijár.

A szerviztechnikusok a készülékeken egy sor fontos paramétert vizsgálnak az eredetvizsgálattól kezdve a hardveres-szoftveres funkciókig.

Kérdésünkre az ügyvezető elmondta, hogy az okosórákban a leggyakrabban kijelzőt és akkumulátort kell cserélni. Néha előfordul, hogy a funkciógombokat is, de egyéb belső hardveres, szoftveres hibákat nem javítanak bennük.

Hozzátette, a laptopoknál kezdetben felmerült az is, hogy a felújított készülékeknél a felhasználó talán már igényelné a magyar billentyűzetet, de végül úgy döntöttek, hogy a sokféle egyéb javítanivaló mellett ez most nem lehet cél.

Mire vevő a magyar felhasználó?

Az első értékesítési adatok alapján egy tipikus ügyfél Apple Watchból és MacBookból is 2020-as modellt, vagyis az Apple Watch SE-t és a MacBook Air M1-et keresi, de a top háromban a drágább MacBook Pro is megtalálható.

Az okostelefonból pedig a 2019-es iPhone 11 a legnépszerűbb, a táblagépeknél pedig az ugyancsak 2019-es 6. generációs iPad vezet.

Bár csak néhány hete vezették be a két új termékkategóriát, a magyar eladások már így is csaknem a 15 százalékát adják a felújított táblagépeknek, notebookoknak és okosóráknak.

Több mint kétszer akkora ezek részaránya, mint a Rejoy anyacégének legnagyobb piacát jelentő Romániában, vagy a görög és bolgár piacaikon is.

“Az eladási statisztikáink azt mutatják, hogy a tipikus magyar vásárló alapvetően rendkívül pragmatikus, és a legjobb ár-érték arányú készülékeket keresi mind okostelefonból, mind a többi termékkategóriából.

Ezek leginkább a 2019-es és 2020-as modellévből származó prémium termékek, amelyek tudása tökéletesen megfelel a mindennapi használatra, ugyanakkor az eredeti árukhoz képest jelentős összeget spórolhatnak rajtuk az ügyfelek” – emelte ki Blaumann Bence.

A Rejoyon értékesített felújított okosórák dobozában az új, utángyártott töltő mellett egy új szíjat is talál a vásárló: utóbbi színe a megvásárolt készülék tokjához illeszkedő. A felújított MacBookokhoz pedig ugyancsak az adott típushoz való új, utángyártott töltőfejet és kábelt is mellékel a cég.

Az automatizáció irányába mutató fejlesztések

Az elmúlt két évben jelentős fejlesztéseket hajtott végre a Rejoy a beérkező készülékek bevizsgálásában és szervizelésében.

A társaság napi 800 készülék kapacitású szervizlaborjában lézerforrasztóval gyári minőségben lehet alkatrészcserét elvégezni.

A hatékonyság javítása érdekében hamarosan egy mesterséges intelligenciát használó bevizsgálórobot is munkába áll majd a Rejoynál, ez a gép a beérkező készülékek vizsgálatát, értékelését gyorsítja majd fel.

Még két-három évig velünk élhetnek a nem USB-C-s felújított eszközök

Mivel a cég oldalán elérhető készülékek uniós országokból származnak, a december végén hatályba lévő új uniós szabályok betartása mellett a cég stabil készletet tud majd kínálni azokból az utóbbi években megjelent iPhone-okból, amelyeket még nem USB-C csatlakozóval szereltek fel.

Az idén december 28-ától életbe lépő uniós jogszabály előírja ugyan, hogy az Európa Unión belül eladásra kínált új mobil eszközöknek USB-C csatlakozóval kell rendelkezniük.

„A határidő előtt beérkezett Lightning-csatlakozós almalogójú készülékek meglévő készleteit ugyanakkor továbbra is lehet értékesíteni” – hívta fel a figyelmet az ügyvezető.

A vállalat várakozásai szerint nagyjából 2-3 év alatt futnak ki a másodlagos piacról a még nem USB-C csatlakozók iPhone-ok.